Vegan Tuna ve 3 variantách pro náročné konzumenty

5. října 2022

Tuňák patří mezi oblíbené přísady do salátů a pomazánek. Je velmi chutný a zdravý. Co když ale někdo miluje jeho chuť, nechce se připravit o bílkoviny, a přitom je vegetarián, vegan nebo má alergii na ryby? I v těchto případech existuje řešení – Vegan Tuna, který nezklame svým složením ani chutí. V čem je tak jedinečný a proč byste ho měli vyzkoušet?

Novinka Vegan plant based tuna Franz Josef Kaiser

Potraviny na rostlinné bázi hýbou světem. Pokud je něco veganské, oslovuje to mnoho lidí a často i ty, kteří nejsou vegani. Ti často volí tyto potraviny proto, že chtějí žít zdravě a minimálně zatěžovat svůj organismus nadbytkem živočišných proteinů a tuků. Ve hře je ale také etické hledisko a našla by se i spousta dalších důvodů. Jeden z nich je prostý – vegan potraviny jsou v módě. 

Milovníky tuňákových salátů a pomazánek, kteří si z nějakého důvodu pravého tuňáka dopřát nemohou nebo nechtějí, může potěšit fakt, že existuje také produkt z přírodního proteinu. Nově jsme ho zařadili do našeho portfolia i my. Náš Vegan plant based tuna vás jistě mile překvapí svou jedinečnou chutí. Vyrábí se totiž hned ve třech variantách, a to jako Vegan plant based tuna s příchutí citronu a pepře, rajčat a bazalky, nebo chilli a česneku.

Vegan plant based tuna a jeho složení

Co vlastně obsahuje? Náš Vegan plant based tuna obsahuje sójovou bílkovinu, protože ta představuje kvalitní proteinový základ z rostlinné říše. O proteiny tedy nebude nouze díky obsahu sójového bílkovinného koncentrátu, jehož množství se u jednotlivých produktů procentuálně liší.

Výsledný produkt má tak vysoký podíl bílkovin – ve 100 g produktu najdete až 11 g bílkovin. Nechybí ale ani zelenina, koření a bylinky. Kalorická hodnota produktu se dle složení lehce liší, je to 500 až 700 kJ ve 100 gramech Vegan plant based tuna.

Rostlinný výrobek ze sóji a jeho přednosti

Proč volit Vegan Tuna? Tento produkt má hned několik předností:

  • hodí se pro potravinové alergiky, a sice osoby alergické na: ryby, vejce a mléko
  • vyhovuje vegetariánům i veganům
  • obsahuje dostatek bílkovin i tuků
  • skvěle chutná a má všestranné použití v kuchyni
  • hodí se  pro různé dietní programy či druhy alternativního stravování 


Například Vegan plant based tuna s bazalkou a rajčaty obsahuje nejméně tuku ze všech tří druhů Vegan Tuna.

Vegan plant based tuna v kuchyni

Jak zjistit, jakého Vegan Tuna si vybrat a který se více hodí k těstovinám či do salátu? Vegan plant based tuna s bazalkou a rajčaty je vhodný pro přípravu dietního jídla, třeba v kombinaci s těstovinami. Těstoviny lze volit i bezlepkové, například z kukuřičné mouky. Tento rostlinný výrobek ze sóji mají v oblibě hlavně ženy.

Pokud naopak potřebujete o něco výživnější produkt, sáhněte po Vegan plant based tuna s citrónem a pepřem.

Je zlatým středem, obsahuje o něco více proteinů a tuků, skvěle chutná a hodí se jako výživná svačina o přestávce v práci. Můžete si z něj připravit lahodný salát, přidat čerstvou zeleninu a pečivo, které lze samozřejmě i vynechat.

Největší kalorickou bombou a skvělou výživou pro těžce pracujícího člověka je Vegan plant based tuna s česnekem a chilli. Tento produkt se dá namazat na chleba nebo dát i na pizzu. Má nejvíce kalorií i vyšší obsah tuku. Je více pikantní a ve velké oblibě ho mají zejména muži.