Netradiční rybí polévky

7. prosince 2021

Rybí polévka na vánočním stole má v České republice tradičně své místo. Někdo na ni nedá dopustit, jiný si k ní nenajde cestu celý život. Obvykle se vaří z kapřích hlav, často je její součástí kapří mlíčí a jikry. Uznáváme, že to není pro každého. Ovšem rybí polévka může mít nespočet variant a my jsme přesvědčení, že je možné najít si mezi nimi tu svou. Mrkněte na naše netradiční tipy, uvidíte sami.

Makrela do polévky rozhodně patří

Makrela je tučná ryba s výraznou chutí, proto pro ni není těžké sehrát klíčovou úlohu ve výživné polévce, kterou se můžete zahřát nejen o Vánocích. Makrelu navíc můžete mít díky značce Franz Josef Kaiser kdykoli po ruce, a to v prvotřídní kvalitě – Makrela uzené filety v oleji 170g.

Polévka s uzenou makrelou

Lososový chowder

„Čaudr“ je hustá polévka, do které patří ryby nebo škeble a k tomu brambory, zelenina a koření. Recept s sebou přivezli francouzští emigranti do Kanady, od té doby putoval napříč Amerikou a získal mnoho zajímavých podob. Nám zachutnal chowder s lososem bez kůže a kostí v rajčatové omáčce okořeněný papričkami jalapeňo. Co na něj říkáte?

Lososový chowder

Je libo trochu exotiky?

Polévku z mušlí v našich zeměpisných šířkách nepřipravujeme úplně běžně. K tomu můžeme říct jediné – velká škoda. Značka Franz Josef Kaiser totiž nabízí již vyloupané mušle ve slunečnicovém oleji s uzenou příchutí, s nimiž je příprava této exotické lahůdky doslova hračka.

Jak na to?

Kořenovou zeleninu orestujte na másle s cibulí, přidejte řapíkatý celer a pár loupaných rajčat, vše zalijte trochou bílého vína, nechte odvařit, zalijte zeleninovým vývarem a povařte do měkka. O barvu se postará špetka kurkumy. Nakonec přidejte smetanu, nechte prohřát a při servírování do každé porce přidejte několik mušlí s uzenou příchutí. Dozdobte zelenou petrželkou. Jednoduché, geniální! Podávejte s opečeným toustem.

Tuňákové knedlíčky

Polévku s játrovými knedlíčky zná každý, ale vyzkoušeli jste jako zavářku knedlíčky připravené z tuňáka? Je to opravdu vynikající alternativa nejen na sváteční stůl. Knedlíčky můžete vložit na závěr do zeleninového či drůbežího vývaru, stejně tak mohou posloužit jako originální chuťová složka hustých asijských krémových polévek. Pro zajímavou obměnu můžete tuňákové knedlíčky připravit s tuňákem ve slunečnicovém oleji s uzenou příchutí, s koprem nebo s chilli.

Asijská zeleninová polévka s tofu a tuňákovými knedlíčky