5 tipů, jak zdravě a rychle zahnat hlad nejen na cestách

12. června 2020

Ať už míříte o prázdninách pod stan do lesů, na chatu do hor či do penzionu k vodě, určitě přemýšlíte, jak zajistit rychlé, a přitom zdravé a výživné jídlo na cesty. Dobrá zpráva! Máme pro vás 5 skvělých tipů, jak sobě a své rodině zajistit živiny i v nejodlehlejší divočině.

Tuňákové saláty Franz Josef Kaiser obsahují kousky prvotřídního rybího masa a jsou doplněné zeleninou, kořením a bylinkami tak, aby uspokojily chuťové buňky i potřeby našeho těla. Navíc jsou vyrobené v obalu, který zaručuje zachování čerstvosti, chuti a nutričních hodnot. Kombinace všech těchto předností vynesla salátům Franz Josef Kaiser prestižní ocenění Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2020.

Proč právě tuňák?

Je zdravý, má málo kalorií, hodně bílkovin a prospěšné omega-3 a -6 mastné kyseliny a k tomu i důležité vitamíny a minerály. Dopřávat si ho pravidelně je cenově dostupné, blahodárné a díky salátům Franz Josef Kaiser také velmi chutné a snadné.

1. Tuňákový salát MEXICO 160g

Ostřejší verze tuňákového salátu s neodolatelným mexickým šarmem představuje hotové jídlo, které připravíte asi za dvě sekundy. Právě tak dlouho trvá otevření konzervy díky speciálnímu otevírání EASY PEEL – jednoduše zatáhnete za úchyt, podobně jako když otvíráte jogurt. Kromě kousků kvalitního masa z tuňáka v něm najdete krásně barevnou kukuřici a fazole. Svou pikantní chuť získal mexický salát díky černému pepři.

2. Tuňákový salát KUSKUS 160g

Jedinečná chuť prvotřídního tuňáka je v tomto salátu skvěle doladěná kvalitní zeleninou a kuskusem, který je zdrojem vitaminů skupiny B (především B1, B2 a B6) a minerálních látek, jako jsou fosfor, železo, vápník, hořčík nebo zinek. Receptura salátu je inspirovaná středomořskou tradicí a přijde vhod jako vydatná svačina, lehký oběd či večeře.

3. Tuňákový salát FUSILLI 160g

Lahodný a lehce stravitelný salát FUSILLI je – stejně jako ostatní saláty Franz Josef Kaiser – bez přidaných konzervantů, zahušťovadel a jiných „éček“. Vychutnejte si kousky tuňáka s kvalitními těstovinami, vše vyladěné k dokonalosti červenou paprikou, rajčaty, černými olivami, kapary a oreganem. Italská kuchyně prostě nikdy nezklame!

4. Tuňákový salát FAZOLOVÝ MIX 160g

Konzerva je zcela bez lepku, zato je nabitá hodnotnými bílkovinami. Je vynikající nejen k přímé konzumaci, ale také coby součást zeleninových, těstovinových či rýžových salátů, které připravíte kdekoli během malé chvilky a dodáte tělu „šťávu“ po celodenním výletování. Kromě bílých fazolí obsahuje receptura také zelené flažolety, které šéfkuchaři považují za kaviár mezi fazolemi. Proč? Vyzkoušejte, uvidíte…

5. Tuňákový salát QUINOA 160g

Quinoa patří právem k superpotravinám. O jejích benefitech se můžete podrobně dočíst zde, o její zajímavé chuti se zase můžete přesvědčit třeba v dalším z prémiových salátů Franz Josef Kaiser, který byl připravený podle moderní receptury sledující aktuální trendy zdravé výživy. A navíc je moc dobrý!